Nagrody Polskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl

25 września (Warszawa)

PSDN ogłosiło laureatów IV edycji swojego dorocznego konkursu dla dziennikarzy na najlepszy tekst popularno-naukowy w polskiej prasie w 2011 r. o nauce i medycynie.

Jury obradowało w składzie: prof. Michał Różyczka – astronom, Centrum Astronomiczne im. M. Kopernika, prof. Przemysław Urbańczyk – archeolog, Instytut Historii w Akademii Podlaskiej oraz Instytut Archeologii i Etnologii PAN, Olga Woźniak – laureatka zeszłorocznej edycji konkursu oraz Krzysztof Michalski – dziennikarz radiowy.

Nagrodę główną otrzymała Patrycja Dołowy za artykuł „Błędy ludzka rzecz”, opublikowany w „Akademii”. Dwa równorzędne wyróżnienia przyznano Marcinowi Rotkiewiczowi, autorowi artykułu „Mózg działa z taktem”, „Polityka” oraz Adamowi Zubkowi za dwa teksty: „Spływ górski” i „Gang Vulcana”, oba również z „Polityki”.

Nagrodą Corpus Hippocrateum za najlepszy artykuł o tematyce medycznej uhonorowano Piotra Kossobudzkiego za artykuł „Zwierzęta które leczą”, opublikowany w „Kaleidoscope”.

Polskie Stowarzyszenię Dziennikarzy Naukowych Naukowi.pl istnieje od 2007 r., integruje środowisko dziennikarzy piszących o nauce, medycynie i technice, również popularyzatorów nauki, rzeczników prasowych i pracowników PR instytucji naukowych.

Źródło: http://www.naukowi.pl/

Oprac. bd.


 

                                                                                                                                                                           

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl