W mazurskiej wsi Wojnowo, od 17 czerwca do 17 września, odbędzie się Wojnowski Festiwal Fotografii zorganizowany przez Klub Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.

Wzorem z francuskiego Festiwalu Fotografii w Gacilly ( http://www.festivalphoto-lagacilly.com/ ) Klub Fotografii Prasowej Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich postanowił zorganizować w mazurskiej wsi Wojnowo Wojnowski Festiwal Fotografii. Będzie to 10 - 12 samodzielnych wystaw fotograficznych eksponowanych na płotach Wojnowa.

Magazyn, www.polskatimes.pl

Już od trzech lat w Starowierskim Klasztorze w Wojnowie eksponowaliśmy na płocie rozmaite wystawy KFP SDP. Okazało się to strzałem w dziesiątkę. W sezonie maj - październik Klasztor odwiedzany jest przez wiele tysięcy ludzi. Wystawy budziły powszechne zainteresowanie. Teraz zdjęcia, w dużych formatach, rozmieszczone wzdłuż drogi prowadzącej przez Wojnowo od Klasztoru Starowierów przez "city wsi" czyli obok Cerkwi Prawosławnej, aż za most nad rzeką Krutynią (do 7.06.2017 eksponowane były cztery wystawy) już wzbudzają duże zainteresowanie wycieczek rowerowych, pasażerów samochodów osobowych jadących do Mikołajek, które zwalniają, aby oglądać zdjęcia, że nie wspomnę o licznych wycieczkach autokarowych, które przyjeżdżają do Cerkwi i Klasztoru, a przy okazji oglądają nasze wystawy.

Wszystkie wystawy (Nagrody SDP, indywidualne oraz zbiorowe fotoreporterów z KFP SDP) będą pokazywane od 17 czerwca, kiedy to nastąpi oficjalne otwarcie Festiwalu - o godz. 17.oo przed sklepem "Magdalenka" w Wojnowie (jest to jedyny sklep we wsi), gdzie jest siedziba sołectwa Wojnowo. Po oficjalnym otwarciu przy sklepie i pierwszej lampce "czegoś tam" ;)  goście przejdą (ok. 2 km) do Klasztoru Starowierów, oglądając po drodze wystawy, a tam, w Klasztorze (Muzeum Ikon) zostaną powitani... drugą lampką "czegoś tam"... i obejrzą ostatnią wystawę fotografii - Nagrody SDP za 2016 rok - oraz zbiór ikon w Klasztorze.

Wystawy eksponowane będą od 17 czerwca do 17 września 2017 roku. Jest to pierwsza tego typu impreza w Polsce. SDP trafia "pod strzechy". Mamy nadzieję, że impreza wpisze się na stałe w mazurski krajobraz.

Stefan Zubczewski

KFP SDP

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl