PRAWO

 

Zaciska się pętla wokół piratów

Najnowszy wyrok Trybunału Sprawiedliwości UE nie pozostawia wątpliwości. Właściciele serwisów umożliwiających wyszukiwanie plików torrent naruszają prawo, i to mimo, że sami nie udostępniają plików z filmami, muzyką czy e-bookami. Sprawa dotyczyła znanej witryny The Pirate Bay (TPB). Wyrok ma olbrzymie znaczenie dla administratorów polskich serwisów z torrentami. Zgodnie z orzeczeniem poprzez samo umożliwienie wyszukania plików torrent publicznie udostępniają oni chronione prawem autorskim utwory.

Źródło: „Dziennik Gazeta Prawna”

 

PMPG Polskie Media ma zapłacić BZ WBK ponad 600 tys. euro

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał PMPG Polskie Media zapłatę na rzecz banku Banku Zachodniego WBK 563, tys. euro i 107,2 tys. zł kosztów procesu. Chodzi o poręczenie wekslowe udzielone firmie 3P Inwestycje Internetowe. PMPG tworzy rezerwę na ewentualną wypłatę, ale zapowiada apelację.

Źródło: Press.pl

 

LUDZIE, INSTYTUCJE

 

Andrzej Turkowski wiceszefem Polskieradio.pl

Od 12 czerwca br. Andrzej Turkowski pełni funkcję zastępcy dyrektora i wicenaczelnego portalu Polskieradio.pl. Objął wakat po odwołanym w kwietniu Macieju D. Ociepce, który wiceszefem Polskieradio.pl został drugi raz w lutym br. Wcześniej to samo stanowisko objął w marcu 2016 roku, ale ustąpił po tygodniu. Dyrektorem i redaktorem naczelnym portalu Polskieradio.pl pozostaje Krzysztof Kossowski.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Adrian Zandberg felietonistą „Super Expressu”

Adrian Zandberg, lider partii "Razem", dołączy od najbliższej środy do zespołu felietonistów "Super Expressu". Tytułu jego rubryki jeszcze nie ustalono. Zandberg zastąpi Leszka Millera (SLD), który przestaje pisać do dziennika po siedmiu latach goszczenia na jego łamach.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

TVP nie rezygnuje z serialu "Na dobre i na złe"

W miniony weekend Telewizja Polska w komunikacie prasowym zaprzeczyła doniesieniom medialnym, że serial "Na dobre i na złe" ma zostać zdjęty z anteny TVP 2. Jednocześnie stacja zarzuca serwisowi Pudelek.pl publikowanie nieprawdziwych informacji, które jej zdaniem "mają uderzyć w TVP".

Źródło: Press.pl

 

Bożydar Iwanow znów prowadzi programy sportowe na antenach Polsatu

Dziennikarz Bożydar Iwanow, po rocznej przerwie, powrócił do prowadzenia programów sportowych na antenach Polsatu. Można go już oglądać m.in. w serwisach informacyjnych Polsatu Sport News. Absencja dziennikarza na wizji była spowodowana jego problemami osobistymi. Iwanow z Telewizją Polsat związany jest od 2002 roku, wcześniej pracował m.in. w TVP i Wizja Sport. Jest komentatorem meczów piłki nożnej, prowadzi serwisy sportowe i jest jednym z gospodarzy magazynu "Cafe Futbol".

Źródło: Wirtualnmedia.pl

 

Agnieszka Dejneka za Piotra Gursztyna dokończy jesienne ramówki anten TVP

Agnieszka Dejneka przejęła obowiązki dyrektora biura koordynacji programowej Telewizji Polskiej. Piotr Gursztyn, dyrektor programowy TVP, jest na urlopie. - Formalnie cały czas jestem dyrektorem. Na czas mojego urlopu jest wyznaczona osoba, które mnie zastępuje - mówi "Presserwisowi" Piotr Gursztyn. W TVP spekuluje się, że po powrocie z urlopu (ma to nastąpić w przyszłym tygodniu) Gursztyn dostanie inne stanowisko.

Źródło: Press.pl

 

Partia Razem skarży do KRRiT antyislamski materiał "Wiadomości"

Marcelina Zawisza w imieniu Partii Razem skierowała do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na materiał "Wiadomości" sprzed prawie dwóch tygodni, w którym jako autentyczne zdarzenie pokazano sytuację zaaranżowaną przez francuskiego youtubera. - Nagonka antyuchodźcza w TVP trwa w najlepsze. Mojej zgody na kłamliwą, nienawistną propagandę w mediach, zwłaszcza publicznych, nie będzie nigdy - skomentowała Zawisza.

Źródło: Wirtualnemedia.pl

 

Lider Bielizny stracił audycję w Radiu Gdańsk

Jarosław Janiszewski, lider zespołów Bielizna i Czarno-Czarni stracił audycję w publicznym Radiu Gdańsk, którą prowadził od pięciu lat. Dwa tygodnie temu wyemitował w niej piosenkę "Viva! San Escobar" zespołu Big Cyc. Prezes Radia Gdańsk zaprzecza, że to miało związek ze zdjęciem audycji z anteny. Mówi, że chodzi o zmianę ramówki.

Źródło: Press.pl

 

PGE Ekstraligę pokażą nSport+ i Eleven

Konkurs na prawa medialne do pokazywania PGE Ekstraligi w latach 2019-2021 rozstrzygnięty na korzyść nc+. Kibice zobaczą wszystkie spotkania. Dwa mecze pokaże w piątek Eleven, dwa niedzielne nSport+. Do konkursu zgłosił się także Polsat, ale oferta nc+ okazała się bardziej korzystna. Ma opiewać na ponad 60 mln zł. Obecnie obowiązująca umowa to 25 milionów za trzy lata (2016-2018).

Źródło: SportoweFakty.pl

Oprac. Piotr Wolniewicz

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl