Nagroda imienia Jacka Maziarskiego, przyznawana od 2010 roku za wybitne osiągnięcia publicystyczne i artystyczne poszerzające naszą wiedzę o rzeczywistości zostanie wręczona w piątek 13 października o godz. 18.00. Uroczystośc odbedzie się w w siedzibie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Warszawie, ul. Foksal 3/5.

W skład Kapituły, której przewodniczy prof. Jan Żaryn, wchodzą: dr Izabella Galicka, prof. Zofia Zielińska, Anna Maziarska, prof. Krzysztof Dybciak i red. Witold Gadowski.

Decyzją Kapituły  do nagrody w 2017 r. zostali nominowani:

Łukasz Adamski, krytyk filmowy, eseista i publicysta tygodnika „Sieci” oraz portalu „wPolityce.pl”. W Polskim Radiu Olsztyn prowadzi autorską audycję Okno na kulturę.

Piotr Bernatowicz, wykładowca historii sztuki nowoczesnej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, były dyrektor Galerii Miejskiej „Arsenał” w Poznaniu, autor głośnej wystawy Strategie buntu.

Redbad Klijnstra-Komarnicki aktor teatralny, filmowy i telewizyjny, reżyser i animator kultury. Prowadził magazyn „Republika Kultury” w TV Republika; obecnie współautor cyklu dokumentalnego Nienasyceni prezentowanego w TVP Kultura.

Marcin Kwaśny, polski aktor teatralny, telewizyjny i filmowy, scenarzysta.

Krystyna Śliwińska, organizatorka Przystanku Niepodległość w Dusznikach, jedynego w swoim rodzaju spotkania wybitnych publicystów, historyków i polityków, którzy dzielą się swoimi przemyśleniami i refleksjami na temat Polski.

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl