30 listopada w Toronto odbędzie się prezentacja filmów nagrodzonych na festiwalu „Losy Polaków 2017”. Na festiwal zgłoszono ponad 80 filmów, programów telewizyjnych, programów radiowych,  multimedialnych oraz nagrań muzycznych (w załączeniu) z Australii, Kanady, USA, Wielkiej Brytanii, Ukrainy, Czeskiej Republiki, Białorusi i Polski związanych szczególnie z Rokiem Tadeusza Kościuszki, marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Jozefa Hallera oraz przygotowania do przypadającej w roku przyszłym 100-ej rocznicy Odzyskania Niepodległości w roku 1918.

Jury Festiwalu pod przewodnictwem reżysera filmowego i telewizyjnego Pawła Woldana przyznało Grand Prix Festiwalu "Losy Polaków 2017" Alinie Czerniakowskiej - za odważne ukazywanie w swoich filmach prawdy historycznej o losach Polski i długoletnie przybliżanie postaci wielkich Polaków, w tym również i tych, którzy po II Wojnie œświatowej stracili na wiele lat możliwość powrotu do Ojczyzny.

Festiwal organizowany jest przez Fundację Polska-Europa-Polonia we współpracy ze Stowarzyszeniem Dziennikarzy Polskich i Fundacją Solidarności Dziennikarskiej przy wsparciu organizacji polonijnych.
 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl