Kategoria I
Nagroda Główna Wolności Słowa

Kaczkowska Anna, Polskie Radio Lublin

audycja Nie ma kary dla prezydenta

- za ujawnienie skandalicznej bezczynności policji, prokuratury i sądu oraz bezkarności sprawcy brutalnego gwałtu - ustosunkowanego biznesmena w Białej Podlaskiej.

 

Adamowicz Piotr i Gawryś Filip „Rzeczpospolita”

artykuł Nieczysty wymiar sprawiedliwości

Maciejowska Alicja, Polskie Radio

audycja Zwolniony ze służby... dla dobra służby

Wasztyl Bogdan „Dziennik Polski” Kraków

cykl artykułów Paragraf na niewinnego, Nie było błędów, Z ograniczoną odpowiedzialnością

Bogoryja-Zakrzewska Hanna i Zozuń Ernest, Polskie Radio

radiowa kampania przeciw korupcji – Stop korupcji: Lewa kieszeń pana profesora; 4 nogi łóżka a życie

Kategoria II
Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego
ex aequo
Mamoń Marcin i Pilis Mariusz, TVP 1

film dokumentalny Cena prawdy

- za doskonale zrealizowany zapis reporterskiej wyprawy do Czeczenii, odważnie odsłaniający różne oblicza tej wojny

Reszka Paweł, „Rzeczpospolita”

cykl Człowiek bestia

- za przejmujące korespondencje z Afganistanu Izraela oraz pogłębioną refleksję nad okrucieństwem tkwiącym w człowieku

Fostakowska Anna, „Gazeta Wyborcza”

tekst Dzieci ukryte przed baronową

Grzebałkowska Magdalena, „Gazeta Wyborcza”

tekstu Szef zamieszkał w raju

Narbutt Maja „Rzeczpospolita”

tekst Kandydaci na wrogów ludu

Kategoria III
Nagroda specjalna "Inicjatywa"
ex aequo
Adamowicz Piotr, „Rzeczpospolita”

artykuł Druga ojczyzna Holendrów
Gach Zbigniew „Dziennik Bałtycki”

artykuł Łaciate przeznaczenie

- za ukazanie ludzkiego wymiaru integracji europejskiej na przykładzie Holendrów, którzy stali się z własnego wyboru rolnikami w Polsce

 

Kategoria IV

Nagroda im. Marka Cara
ex aequo

Mazurowska-Łuczak Renata,

redaktor naczelna internetowego Studenckiego Serwisu Informacyjnego,

za interesująco redagowaną witrynę informacyjną dla środowiska studenckiego
Piekło Jan,

magazyn internetowy "Forum - Żydzi-Polacy-Chrześcijanie",

- za wprowadzenie do Internetu ważnej problematyki współżycia i współpracy ludzi odmiennego pochodzenia, tradycji i wartości

 

Kategoria V

Nagroda im. Stana Musiała i Edwarda Piszka
Brzozowski Artur, Jaworski Andrzej, Maciorowski Mirosław i Michalak Jakub, „Gazeta Wyborcza”

cykl reportaży o dolnośląskich sportowcach Za metą

- za barwny obraz sukcesów mistrzów sportu dawnych lat i towarzyszących im emocji,

 

Kategoria VI

Nagroda im. Władysława Grabskiego
Bartuś Zbigniew, „Dziennik Polski” Kraków

cykl artykułów Na wydmuszkę

- za ukazanie patologii wynikającej z niedziałania prawa w zakresie ochrony uczciwego obrotu gospodarczego,

 

Kategoria VII

Nagroda im. Stefana Myczkowskiego
ex aequo
Pajchert Barbara „Przekrój”

reportaż Jezioro z trupią czaszką

- za alarm w sprawie zagrożeń dotykających ludzi mieszkających obok wielkiego zbiornika osadów poflotacyjnych Polskiej Miedzi

Bonenberg Krystyna „Aura”

cykl publikacji

- za konsekwentną popularyzację zjawisk i mechanizmów działania świata przyrody,

OBJAŚNIENIA:

Kategoria I
Nagroda Główną Wolności Słowa za publikacje w obronie demokracji i praworządności

Kategoria II

Nagroda im. Kazimierza Dziewanowskiego za publikacje o tematyce międzynarodowej

Kategoria III
Nagroda specjalna „Inicjatywa” za promocję przedsiębiorczości w kontekście integracji z Unią Europejską

Kategoria IV

Nagroda im. Marka Cara za publikacje internetowe

Kategoria V
Nagroda im. Stana Musiała i Edwarda Piszka za publikacje o sporcie

Kategoria VI
Nagroda im. Władysława Grabskiego za publikacje z dziedziny ekonomicznej
Kategoria VII
Nagroda im. Stefana Myczkowskiego międzystowarzyszeniowego klubu "Ekos" pod patronatem firmy Hewlett-Packard Polska za publikacje z dziedziny ochrony środowiska

 

 

Udostępnij
Komentarze
Disqus

Poprzednia wersja portalu SDP.pl, dostępna pod adresem: http://old.sdp.pl